совети за чистење

BVC почисто да ви помогне да се одржи BBQ партија без да се плаши од чиста работни места.

Имате многу пријатели и сакате да ги изненади, зошто да не ги изненади од страна на хостинг BBQ партија? Не дозволувајте вашиот неуредна куќа се добие на начин на уживање во вашето време со некои добри пријатели. Тука е план за 5 чекор да ви помогне да се исчисти вашата куќа - без стрес, само лесен-за-се постигне задачи. Значи каде да почнам? За BBQ партија, гости ќе се поминуваше поголемиот дел од своето време надвор, па од најважните области за да се исчисти во куќата се на влезот, дневна соба, кујна и бања. Нема потреба да се чисти целата куќа, туку се фокусира на патот на партијата - внимание на повеќето луѓе ќе биде на маси, полици и места за да го поставите на нивните пијалоци.

da26jm

1. Свежи & Declutter вашиот стан.

Пред да започнете, отвори неколку прозорци да се емитува од вашата куќа, така што мириса свежо и чисто. Осветлување на миризлива свеќа или прскање вашиот простор со deodoriser додава некои арома и поставува расположение. Следна тоа е време да се справи со било области во патот на партијата кои се премногу преполни. Наоѓање на привремени места да се стави сите непотребни предмети како кошница перење или кутија за чување на овие додека партијата е над се најдобрите и наједноставен решенија.

56664hhhg

2. Чистење на врата порта и Влез

Првото нешто што вашите гости ќе го видите е вашиот влез, така што е од суштинско значење да се направи добар прв впечаток. Дали брзо замав надвор, да се ослободиме од сите нечистотии. Тогаш бидете на вашиот пат внатре и го направи мета околу вашиот влезот сала, отворајќи неред од кабли и ставање чевли, јакни, капи и пошта од очите. Правот од маси или украсни предмети и спреј некои deodoriser.

d44126jm

3. prepping дневната соба

Започнете со подигање на било надвор од местото предмети, зацрвстувањето каучи, перници, перници и повторно превиткување фрлања (одлично за прикривање било дамки - колку и да не ќе треба да го направите ова, откако со било кој од производите BVC). Следна чистење на маса, рамен екран ТВ и други правливи површини со користење на микрофибер крпа. Конечно, вакуум до правот или домашни миленичиња коса на подот, и не заборавајте да се исчисти вашиот первази користење на четка или црево приврзаност вашата правосмукалка е.

da26jm

4.Clean Кујна

Првата точка на напад е да се започне со расчистување мијалникот од било валкани садови; . Ако имате машина за миење садови само да ги даде за плакнење и ги магацинот во Потоа даде мијалникот добар чистење - тоа треба да биде беспрекорен, треперлива слив кога ќе завршиш - почиста BVC сигурно ќе го направи оваа работа многу полесно! Следна чистење на вашиот контра блузи, прибирам непотребни апарати и избришете контра надолу со кујна спреј и микрофибер крпа за еднократна употреба или марамчиња. Можете да го стори истото за вашиот шпорет, кабинети и фрижидер. Исто така може да биде добра идеја да се исчисти вашиот фрижидер внатрешни работи, преместувајќи се направи простор за appetisers, пијалоци и други добрите. Конечно, пареа четка подот за да се обезбеди вашата кујна е пресен.

da2f3555jm

5.Last но не и повеќето нешто чистење на бања Светилиштето

Оставањето на најважниот простор за последен - бања е во собата треба да се фокусираат повеќето од твоето внимание на. Сега тоа не значи дека треба да се фаќате на вашите раце и колена и чистење на подот, но наместо тоа, чистење на работите најголем број од гостите ќе ги користи како тоалет, огледало, мијалник и шанкот. Започнете со пакување далеку сите скитници countertop предмети во кабинети или било каде надвор од очите, проследено со давање на мијалникот, countertop и огледало добро чистење со средство за чистење на сите намена или за почисто BVC. Следна чистење на тоалетот - внатре, на седиштето, RIM и екстериер, и да се обезбеди да го замени вашиот постоечки ролна тоалетна хартија со нова. Додади некои deodoriser или миризлива свеќа да се создаде дека бањата чувство. Исто така, не заборавајте да го поставите нови, свежи и меки крпи рака. Конечно, даде бањата добра пареа четка и вие ќе бидете сите направи.

Тоа е толку лесно како што со нашите 5 чекор план - да не му чистење се добие на начин на вашиот пат партија првично.


WhatsApp Online Chat !