семејство

Како да се подобри на семејствата односи? Како мама е повеќе ги задоволува, детето е повеќе убави и Dady е повеќе среќни? Зошто да не се одржи партија? Ве молиме, не грижете се, BVC ќе ви помогне да ги заврши сите чисти работни места. .
Имате многу пријатели и сакате да ги изненади, зошто да не ги изненади од страна на хостинг BBQ партија? Не дозволувајте вашиот неуредна куќа се добие на начин на уживање во вашето време со некои добри пријатели. Тука е план за 5 чекор да ви помогне да се исчисти вашата куќа - без стрес, само лесен-за-се постигне задачи.
Значи каде да почнам? За BBQ партија, гости ќе се поминуваше поголемиот дел од своето време надвор, па од најважните области за да се исчисти во куќата се на влезот, дневна соба, кујна и бања. Нема потреба да се чисти целата куќа, туку се фокусира на патот на партијата - внимание на повеќето луѓе ќе биде на маси, полици и места за да го поставите на нивните пијалоци.

Нејзините лесно, само 5 чекори:
1. Свежи & Declutter вашиот стан.
Пред да започнете, отвори неколку прозорци да се емитува од вашата куќа, така што мириса свежо и чисто. Осветлување на миризлива свеќа или прскање вашиот простор со deodoriser додава некои арома и поставува расположение. Следна тоа е време да се справи со било области во патот на партијата кои се премногу преполни. Наоѓање на привремени места да се стави сите непотребни предмети како кошница перење или кутија за чување на овие додека партијата е над се најдобрите и наједноставен решенија.

2. Чистење на врата порта и Влез
Првото нешто што вашите гости ќе го видите е вашиот влез, така што е од суштинско значење да се направи добар прв впечаток. Дали брзо замав надвор, да се ослободиме од сите нечистотии. Тогаш бидете на вашиот пат внатре и го направи мета околу вашиот влезот сала, отворајќи неред од кабли и ставање чевли, јакни, капи и пошта од очите. Правот од маси или украсни предмети и спреј некои deodoriser.

3. prepping дневната соба
Започнете со подигање на било надвор од местото предмети, зацрвстувањето каучи, перници, перници и повторно превиткување фрлања (одлично за прикривање било дамки - колку и да не ќе треба да го направите ова, откако со било кој од производите BVC) . Следна чистење на маса, рамен екран ТВ и други правливи површини со користење на микрофибер крпа. Конечно, вакуум до правот или домашни миленичиња коса на подот, и не заборавајте да се исчисти вашиот первази користење на четка или црево приврзаност вашата правосмукалка е.

 


WhatsApp Online Chat !