Këshilla Pastrimi

BVC Cleaner ju ndihmojë të mbajë një parti BBQ, pa frikë nga punë të pastra.

Ju keni shumë miq dhe duan të papritur ata, pse nuk papritur ata duke organizuar një parti BBQ? Mos lejoni shtëpia juaj çrregullt të marrë në mënyrë të shijuar kohën tuaj me disa miq të mirë. Këtu është një plan 5 hap për t'ju ndihmuar të pastruar shtëpinë tuaj - nuk ka stres, vetëm të lehtë-to-të arritur detyrat. Pra, ku të fillojë? Për një parti BBQ, të ftuarit do të ketë kaluar shumicën e kohës së tyre jashtë, kështu që zonat më të rëndësishme për të pastruar në shtëpi janë hyrje, sallon, kuzhine dhe banjo. Nuk ka nevojë për të pastruar gjithë shtëpinë, por në vend të përqëndrohen në rrugën e partisë - më shumë vëmendje njerëzve do të jetë në tavolina, raftet dhe vende për të vendosur pije e tyre.

da26jm

1. Fresh & Declutter banesën tuaj.

Para se të filloni, të hapur një dritare pak të ajrit nga shtëpinë tuaj kështu që ajo erë të freskët dhe të pastër. Ndezur një qiri aromatike ose spërkatje hapësirën tuaj me deodoriser shton disa aroma dhe përcakton disponimin. Next është koha për të trajtuar çdo fushat në rrugën e partisë që janë tepër cluttered. Gjetur vende të përkohshme për të vënë të gjitha sendet e panevojshme si një shportë lavanderi ose kuti për të ruajtur këto, derisa partia është e gjatë janë më të mirë dhe zgjidhje të thjeshta.

56664hhhg

2. Pastroni Door Porta tuaj dhe Hyrja

Gjëja e parë që të ftuarit tuaj do të shohim është hyrja juaj kështu që është e domosdoshme për të bërë një përshtypje të mirë të parë. Të bëjë një spastrim të shpejtë jashtë, duke u shpëtoj prej çdo fëlliqur. Pastaj të bëjë rrugën tuaj brenda dhe të bëjë një spastrim rreth sallë tuaj e hyrjes, duke hapur ndonjë rrëmujë dhe të vënë këpucë, xhaketa, kapele dhe postës nga sytë. Shkund pluhurin tavolina apo objekte dekorative dhe llak disa deodoriser.

d44126jm

3. prepping Living Room

Filloni duke picking up ndonjë nga sendet vend, për drejtimin e në shtroja, jastekë, jastëkët dhe refolding hedh (e madhe për mbulimin e ndonjë njollat ​​- por ju nuk do të duhet për të bërë këtë pas përdorimit të ndonjë nga produktet BVC). Next të pastër në tryezë, ekran TV dhe sipërfaqeve të tjera me pluhur duke përdorur një leckë microfiber. Së fundi, vakum ndonjë pluhur ose i përkëdhelur flokët në dysheme, dhe mos harroni për të pastruar bordet tuaja skaj duke përdorur furçë ose çorape shtojcë vakum suaj.

da26jm

4.Clean Kuzhinë

pika e parë e sulmit është që të fillojë pastrimin lavaman tuaj të ndonjë enët pista; . Në qoftë se ju keni një pjatalarëse vetëm për t'u dhënë atyre një shpëlarje dhe rafte e tyre në pastaj japin lavaman një pastrim të mirë - ajo duhet të jetë një i pastër, shimmering pellgu kur ju jeni bërë - të pastër BVC me siguri do të bëjë këtë punë shumë më të lehtë! Next pastër krye tuaj counter, paketë larg pajisje të panevojshme dhe të fshijë counter poshtë me llak kuzhinë dhe një leckë microfiber ose fshin disponueshme. Ju mund të bëjë të njëjtën gjë për sobë tuaj, kabinete dhe frigorifer. Ajo mund gjithashtu të jetë një ide e mirë për të pastruar brendshme tuaj frigorifer, rearranging për të bërë vend për appetisers, pije dhe goodies të tjera. Së fundi, me avull postiqe dysheme për të siguruar kuzhinës tuaj është i pastër dritë.

da2f3555jm

5.Last por jo më gjë të pastër banjo Sanctuary

Duke e lënë dhomën më të rëndësishëm për të kaluar - banjo është dhoma ju duhet të përqëndrohet më e vëmendjen tuaj në. Tani kjo nuk do të thotë që ju duhet të merrni poshtë në duart tuaja dhe gjunjë dhe pastrim në dysheme, por më tepër, pastrimi nga gjërat më të ftuar do të përdorin si tualet, pasqyrë, lavaman dhe kundër. Filloni duke paketim larg të gjitha sendet endacake countertop në kabinete ose diku nga sytë, e ndjekur nga i dhënë lavaman, countertop dhe pasqyrojnë një pastrim të mirë me një të pastër të gjitha me qëllim ose Cleaner BVC. Next të pastër tualet tuaj - brenda, në vend, rim dhe të jashtme, dhe për të siguruar që ju të zëvendësojë roll ekzistues tuaj tualet me një të freskët. Add disa deodoriser ose një qiri aromatike për të krijuar atë ndjenjë spa. Gjithashtu mos harroni të vendosni peshqir të reja, të freskëta dhe me gëzof dorë jashtë. Së fundi, japin katin e banjo një leckë të mirë me avull dhe ju jeni bërë të gjithë.

Është aq e lehtë sa që me planin tonë 5 hap - mos lejoni pastrim të marrë në mënyrë të kohës tuaj Partia Prep.


WhatsApp Online Chat !