familje

Si për të përmirësuar një marrëdhënie familjet? Ashtu si Mummy është më e kënaqshme, Child është më e bukur dhe Dady është më i lumtur? Pse nuk do të mbajë një parti? Ju lutem, mos u bëni merak, BVC do të ju ndihmojë të përfundojë të gjitha punët e pastër. .
Ju keni shumë miq dhe duan të papritur ata, pse nuk papritur ata duke organizuar një parti BBQ? Mos lejoni shtëpia juaj çrregullt të marrë në mënyrë të shijuar kohën tuaj me disa miq të mirë. Këtu është një plan 5 hap për t'ju ndihmuar të pastruar shtëpinë tuaj - nuk ka stres, vetëm të lehtë-to-të arritur detyrat.
Pra, ku të fillojë? Për një parti BBQ, të ftuarit do të ketë kaluar shumicën e kohës së tyre jashtë, kështu që zonat më të rëndësishme për të pastruar në shtëpi janë hyrje, sallon, kuzhine dhe banjo. Nuk ka nevojë për të pastruar gjithë shtëpinë, por në vend të përqëndrohen në rrugën e partisë - më shumë vëmendje njerëzve do të jetë në tavolina, raftet dhe vende për të vendosur pije e tyre.

Lehtë e saj, vetëm 5 hapa:
1. Fresh & Declutter banesën tuaj.
Para se të filloni, të hapur një dritare pak të ajrit nga shtëpinë tuaj kështu që ajo erë të freskët dhe të pastër. Ndezur një qiri aromatike ose spërkatje hapësirën tuaj me deodoriser shton disa aroma dhe përcakton disponimin. Next është koha për të trajtuar çdo fushat në rrugën e partisë që janë tepër cluttered. Gjetur vende të përkohshme për të vënë të gjitha sendet e panevojshme si një shportë lavanderi ose kuti për të ruajtur këto, derisa partia është e gjatë janë më të mirë dhe zgjidhje të thjeshta.

2. Pastroni Door Porta tuaj dhe Hyrja
Gjëja e parë që të ftuarit tuaj do të shohim është hyrja juaj kështu që është e domosdoshme për të bërë një përshtypje të mirë të parë. Të bëjë një spastrim të shpejtë jashtë, duke u shpëtoj prej çdo fëlliqur. Pastaj të bëjë rrugën tuaj brenda dhe të bëjë një spastrim rreth sallë tuaj e hyrjes, duke hapur ndonjë rrëmujë dhe të vënë këpucë, xhaketa, kapele dhe postës nga sytë. Shkund pluhurin tavolina apo objekte dekorative dhe llak disa deodoriser.

3. prepping Living Room
filloni duke picking up ndonjë nga artikujt vend, kolltukë drejtimi, jastekë, jastëkët dhe refolding hedh (e madhe për mbulimin e ndonjë njollat - por ju nuk do të duhet për të bërë këtë pas përdorimit të ndonjë nga produktet e BVC) . Next të pastër në tryezë, ekran TV dhe sipërfaqeve të tjera me pluhur duke përdorur një leckë microfiber. Së fundi, vakum ndonjë pluhur ose i përkëdhelur flokët në dysheme, dhe mos harroni për të pastruar bordet tuaja skaj duke përdorur furçë ose çorape shtojcë vakum suaj.

 


WhatsApp Online Chat !